Prováděné práce

Stavby pro bydlení


Firma staví rodinné domy podle typových a individuálních projektů podle přání objednatele. Je možno zhotovit kompletní stavbu tzv. "na klíč" nebo jen částečnou hrubou stavbu. Ve spolupráci s montážní firmou objednatele zajišťujeme také jen spodní stavbu k dalším aktivitám pro bydlení. Dále zajišťujeme kompletní přestavby a modernizace bytů.

Rodinné domy zhotovujeme v různých materiálových variantách, nejčastěji používáme pálené zdící materiály, plynosilikátové tvárnice YTONG nebo HEBEL. Stropní konstrukce pak v příslušných variantách konstrukčního systému. Stropy provádíme také klasickou technikou válcovaných profilů se stropnicemi HURDYS nebo dřevěné stropy.

Základní stavba rodinného domu je zajišťována ve spolupráci s betonárkou a dopravní firmou většinou tak, že se v jednom dni provedou výkopy pro základy a zároveň se základy zabetonují. Tento způsob patří mezi nejúčinnější, protože zamezuje následnému sedání stavby a dalším průvodním jevům.

Střechu nabízíme ve všech materiálových variantách. Kompletní konstrukce včetně krovu je zhotovena vlastními pracovníky. Krovy umíme zajistit jak klasické dřevěné, tak sbíjené anebo ocelové či kombinované. Pro montáž střešních oken máme certifikované profesionální pracovníky školené přímo dodavatelem.

Všechny dokončovací práce zajišťujeme sami, popřípadě ve spolupráci s dlouhodobými a osvědčenými dodavateli, kteří splňují nejpřísnější kvalitativní normy. Samozřejmost je kompletní dokončení okolí rodinného domu. Provádíme oplocení dle výběru objednatele, zpevněné plochy, venkovní krby a zahradní architekturu.

Řemesla


Firma dále nabízí některé samostatné stavební profese. Jsou to práce prováděné buď jako dílčí objednané činnosti nebo pro ostatní dodavatele, popřípadě práce v rámci rekonstrukcí.

kosticka Tesařské práce - nabízíme zhotovení bednění, krovů, podpěrných konstrukcí a lávek, stavbu lešení.
kosticka Truhlářské práce - zabýváme se zejména dodávkou a osazením vnitřních parapetů, montáží podlah,
kosticka Sádrokartonářské práce - zhotovujeme podhledy stropů, kompletní úpravu podkrovních prostor, sádrokartonové příčky a obklady stěn.
kosticka Obkladačské a dlaždičské práce - samostatně nabízíme obkladačské práce pro ostatní zhotovitele nebo v rámci rekonstrukcí. Používáme pouze vysoce kvalitní hmoty pro vnitřní i venkovní obklady a dlažby.
kosticka Zámečnické a železářské práce - vyrábíme a dodáváme zámečnické výrobky pro oplocení domů včetně montáže, dále pomocné a kotevní prvky na stavby, betonářskou výztuž, armokoše. Provádíme ocelové konstrukce kombinovaných krovů, kompletní konstrukci kovových zábradlí, sloupy a podesty.
kosticka Malířské a natěračské práce - zajišťujeme malby a opravy maleb kvalitními a ověřenými barvami nejen na zdech, ale i na dřevěných a kovových konstrukcích.
kosticka Pokrývačské práce - běžně provádíme montáž krytiny na sucho z betonových i pálených tašek včetně doplňků na novostavbách i rekonstrukcích.
kosticka Fasádnické práce - nabízíme zateplování fasád kontaktní metodou s hmotami firmy Český Caparol s povrchovou úpravou strukturovanou omítkou. Omítkovina je velmi kvalitní a dodává se v několika druzích a mnoha barevných odstínech.

Opravy a rekonstrukce


K dalším činnostem patří kompletní rekonstrukce stavebních objektů a jejich modernizace. Opravujeme jednotlivé stavební konstrukce nebo celé stavby. K obvyklým činnostem patří zajištění dodatečné izolace proti zemní vlhkosti a vodě včetně všech opatření. Máme zkušenosti s výměnou dílů svislých a vodorovných konstrukcí, oken, krovů a střech, změna dispozice a dodatečně požadované stavební konstrukce jako jsou vestavby a přístavby.

Samozřejmostí jsou úplné rekonstrukce bytů i bytových jader nebo rodinných domů, kanceláří, provozoven a dalších objektů. Pro rekonstrukce a opravy používáme moderní a účinné materiály a technologie. Opravy a rekonstrukce lze provádět po dohodě i za provozu.

Průmyslové stavby


Součástí nabídky stavebních činností je provádění staveb pro výrobu a služby, se kterými máme dlouhodobé zkušenosti. Spolupracujeme s řadou firem, kterým dlouhodobě zajišťujeme veškeré činnosti spojené s úpravou provozů a výrobních prostor.

Při těchto činnostech se bohatě uplatňují tesařské a zámečnické práce, pro které jsme kompletně vybaveni. Firma disponuje kapacitou pro stavbu lešení. Běžné je zajištění velkých základů jam, přeložek vedení, zřízení pojezdových vrat a ploch, kotvení těžkých strojů, údržba povrchů, doplňkových ocelových konstrukcí a dalších.